google-site-verification=EqkihtEBydHjlw2lHtE03eeo_UzSpFTm4LN7vJ6xo8U

یکی از رایج‌ ترین و متعدد ترین مدل‌های رادیاتور که به عنوان سیستم گرمایشی در بسیاری از ساختمان‌ ها کاربردی می باشد ، رادیاتور پنلی ایران رادیاتور می باشد. هزینه نصب رادیاتور پنلی با توجه به این که کار چندان پیچیده‌ای نمی باشد، به طور معمول هزینه کمتری دارد که به عوامل مختلف و گوناگونی نیز ارتباط دارد . به علاوه در صورتی به انجام کارهای فنی علاقه دارید و قصد دارید تا  نصب پکیج ایران رادیاتور منزلتان را خودتان انجام بدهید، می توانید تا انتها با ما همراه باشید.

52-4-1

مشخصات رادیاتور پنلی ایران رادیاتور ۶۰

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور ۶۰ سانت طولی برابر با ۶۰ سانت، ارتفاعی معادل ۵۵ سانتی متری دارد. ضمن اینکه  عمق پنل این رادیاتور پانلی ۱۰ سانتی متر است . رادیاتورهای ایران رادیاتور در سایزهایی به طول ۶۰ الی ۱۸۰ سانت و با آکس های ۵۵،۵۰،۳۵ در بازار موجود  هستند.

رادیاتور پنلی برند ایران رادیاتور دارای  مقاومت بالایی در برابر رطوبت و پوسیدگی می باشد . ضمن اینکه  این رادیاتور در اتاق های مخصوص، تحت فشار 9 bar قرار می گیرد. این رادیاتور از گارانتی ۱۰ ساله برخوردار می باشد.

در ساخت رادیاتور پنلی ایران رادیاتور از فولاد استفاده شده است. سطوح خارجی رادیاتور پنلی بوتان  با رنگ اپوکسی سفید، رنگ می شود.

توصیه می شود برای نصب رادیاتور ایران رادیاتور روی دیوار، مقاومت و توان دیوار بررسی شود. اگر دیوار مقاومت بالایی نداشت، از پایه های زمینی برای نصب این رادیاتور پنلی بوتان استفاده نمایید.

نصب رادیاتور پنلی ایران رادیاتور

نصب رادیاتور شوفاژ معمولا بعد پس از پایان عملیات ساختمانی  و همراه با نصب شیرالات صورت می گیرد . برای براورد تعداد رادیاتورهای محیط ,متراژ زیربنا , آب و هوای منطقه و سیستم گرمایشی از پارامترهای تاثیرگذار می باشند.

اما علاوه بر تعداد و طول رادیاتور پارامتر مهمی که برای مشخص کردن اندازه و تعداد رادیاتورها تاثیرگذار هست  , فاکتور موثر , ضریب حرارتی رادیاتور بسیار حائز اهمیت می باشد  , که در برندهای و مدل های مختلف رادیاتور شوفاژ متفاوت می باشند .

معمولا کارخانجات مختلف همراه با رادیاتور کاتالوگی در دسترس قرار می دهند  و یا حداقل می توانید از فروشنده سوال کنید و یا با یک سرچ ساده از اینترنت این ضریب حرارتی را بدست آورید .

در حال حاضر بیشتر از دو مدل پره ای و پنلی یا متری برای نصب رادیاتور در منازل بهره برداری می گردد  که بستگی به مارک رادیاتور و مدل آن بازدهی حرارتی آن ها دارای تفاوت هایی هستند.

  • ضریب حرارتی هر پره رادیاتور کال 500 یا صادراتی ایران رادیاتور 152 کیلو کالری .
  • ضریب حرارتی هر پره رادیاتور ترمو کالر 500 سایز 3 ایران رادیاتور 126 کیلو کالری .
  • ضریب حرارتی هر متر رادیاتور پنلی فولادی 500  ایران رادیاتور   1650 کیلو کالری .

به طور معمول موتورخانه و پکیج های شوفاژ دیواری و زمینی مولد های حرارتی به شمار می روند  که در نصب شوفاژها از نیازهای اولیه هستند . وجود یک لوله کشی رفت و برگشت از پکیج یا موتورخانه به سمت رادیاتورهای توسط یک لوله اصلی و انشعابات آن نیز از ضروریات نصب شوفاژ رادیاتوری محسوب می شود .

راهنمای انتخاب و خرید رادیاتور پنلی ایران رادیاتور

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور محصول جدیدی به شمار یم رود  که مطابق با استانداردهای روز دنیا بتازگی تولید و به بازار عرضه شده است. اشغال فضای کم (ابعاد مناسب) ، طراحی زیبا، سبکی و… مهمترین ویژگی هایی می باشد  که باعث شده این رادیاتور در زمره محبوب ترین رادیاتور های گرمایشی قرار داشته باشد. ضمن اینکه تست فشار رادیاتور ایران رادیاتور 9 بار بوده و از گارانتی 10 ساله  برحوردار ‌ باشد.
همچنین  ظرفیت حرارتی پنل 120 سانتی متری رادیاتور 1980 کیلوکالری بر ساعت است. ضمن اینکه جنس پنل از فولاد بوده و پوشش سطح آن رنگ اپوکسی می باشد.

ویژگی های رادیاتور پنلی ایران رادیاتور 

  1. تنوع در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف
  2. مقاوم در برابر ضربه و زنگ خوردگی
  3. اینرادیاتور پنلی قابلیت نصب انواع شیر ترموستات را دارا می‌باشد.
  4. گارانتی 10 ساله گروه صنعتی ایران رادیاتور

nsb-radyatwr-pnly-dr-7-qdm

 اندازه رادیاتور پنلی و پره ای

تولید رادیاتورهای پنلی در طول 60 ,80 , 120,100 ,140 و 160 سانتیمتر انجام می گیرد.

رادیاتورهای پره ای هم در تعداد پره های 5 ,7 ,10 و 20 پره به بازار ارائه می گردد  . عرض پره های رادیاترادیاتور مولا 5 ,  6 سانتی یا  8 CM می باشند .

آکس یا فاصله بین دو لوله رفت و برگشت رادیاترادیاتور معمول  50 سانتی متر می باشد , ولیکن بعضی از برندهای رادیاترادیاتور در آکس های 35 و 60 نیز رادیاترادیاتور می گردد.

روش نصب رادیاترادیاتور باید باشد؟

برای انجام این کار باید به مراحل و نکاتی توجه کرده و مرحله به مرحله آن ها را رعایت فرمایید . رادیاترادیاتور ( رادیاترادیاتور ی دو مجرای آب می باشد به این شکل که از یک مجرا آب گرم وارد شده و از مجرای دیگر نیز آب خارج می شود. البته در انجام لوله کشی باید دقت کافی صورت گیرد تا هنگام نصب رادیاتور پکیج بوتان رخ ندهد. همچنین، در انجام لوله کشی باید مجرای ورود و خروج آب گرم در لوله های شوفاژ در ساختمان ، دارای فاصله مشخصی از همدیگر باشند که با توجه به نوع رادیاتر رادیاتور  شده ،این فاصله مشخص ممکن است 35 سانتی متر، 50 سانتی متر و یا 60 سانتی متر باشد. پس از انجام لوله کشی و موقع نصب نیز رادیاتور اتصالاتی به لوله ها وصل می گردد. در صورتی که لوله کشی با کیفیت باشد باید در هر دو مجرای ورودی و خروجی از اتصالات یکسان و با کیفیت مناسب استفاده گردد. اتصالات در رادیاترادیاتور دارای اندازه های برابر با یکدیگر می باشند.

 نکات مهم در نصب رادیاتور شوفاژ

در جهت  بالا بردن  راندمان رادیاترادیاتور بدون شیب و کاملا تراز نصب می گردد. بهتر است تا جایی که ممکن است  رادیاترادیاتور نی نصب گردد  که فضای اطراف رادیاترادیاتور شد, تا گردش هوا و تبادل بهتر صورت گیرد . از آجا که سردترین نقاط هر اتاق در مجاورت پنجره ها قرار دارد , نصب رادیاترادیاتور در و پنجره بهترین جای می باشد زیرا گرما به بهترین نحوه ممکن پخش می گردد.

نصب رادیاترادیاتور له 8 تا 12 سانتی متری کف زمین بهتر فاصله ممکن از نظر گردش هوا و گرمای رادیاترادیاتور د . بهره مندی  از شیر ترموستاتیک باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل بهینه دمای محیط می شود. شیر هواگیری اتوماتیک نیز می تواند منجر به  هواگیری خودکار رادیاترادیاتور  و امکان نشت آب به اطراف را در هنگام هواگیری دستی کاهش می دهد.

تمیز کردن رادیاتورها به شکل مرتب می تواند از کثیف شدن پرده, سقف و پرده کم کرده و بهره وری رادیاترادیاتور ایش دهد.

2pni

هزینه نصب رادیاتور پنلی

ضمن اینکه  تعداد رادیاتورهایی که قصد نصب آن را دارید نیز با هزینه نهایی  شما ارتباط دارد. معمولا برایاین موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است طریقه نصب رادیاتور پنلی ایساتیس با طریقه نصب رادیاتور پنلی تاش متفاوت باشد و همین موضوع روی هزینه شما تاثیر بگذارد. سایز و اندازه رادیاتور، همچنین برند و شرایطی که شما دارید معمولا روی هزینه‌ها تاثیر به سزایی دارد. حال اگر لوله‌کشی رادیاترادیاتور ق‌کاری لوله‌ها هم در کار باشد که باید هزینه‌ای جداگانه نیز برای این بخش‌ها در نظر بگیرید.

.

تماس باما09359040899شبانه روزی